Wśród artykułów funeralnych, oferowanych naszym klientom, posiadamy trumny kremacyjne, wykonane zarówno z drewna, jak i kartonu. Trumny pozbawione są wszelkich elementów metalowych i ozdób, co jest wymagane przy procesie spopielania zwłok. Klienci, po podjęciu decyzji o kremacji ciała osoby bliskiej, proszeni są o wybór trumny oraz urny, w której prochy zostaną przewiezione na miejsce pochówku.

Trumna kremacyjna najczęściej wykonana jest z drewna sosnowego, które z uwagi na swoje naturalne właściwości, łatwo ulega spopieleniu. Trumna nie jest ozdabiana metalową ornamentyką ani malowana lakierem, mimo to cechuje się elegancją i prostotą wykonania. Trumna do kremacji wybierana jest bezpośrednio w naszym zakładzie pogrzebowym, a wszystkie dostępne produkty spełniają rygorystyczne wymagania stawiane przez spopielarnie, z którymi współpracujemy.

Trumny kartonowe do kremacji

Klienci mogą także wybrać trumny kartonowe do kremacji, określane inaczej jako ekologiczne. Dysponujemy różnymi wersjami tych trumien, wyposażonymi w kapę i poduszkę, umieszczoną wewnątrz. Wśród oferowanych produktów posiadamy trumny kartonowe gładkie oraz zdobione nadrukami. Na czas pożegnania ze zmarłym w spopielarni, trumna umieszczana jest zwykle w drewnianym sarkofagu.

Decydując się na spopielenie zwłok, warto pamiętać, że kremacja zwłok z trumną nie może odbyć się z wykorzystaniem tradycyjnych trumien pochówkowych, z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane, a także liczne zdobienia. Nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat trumien kremacyjnych, jakie posiadamy w sprzedaży. Istotny jest także aspekt ekonomiczny spopielenia zwłok. Trumna do kremacji ma cenę znacznie niższą od tradycyjnych trumien pochówkowych. Finalny koszt zależny jest od rodzaju wybranej trumny, a przede wszystkim materiału, z jakiego została wykonana.