chlodnia

Jedną z ważniejszych czynności związaną z organizacją pogrzebu, jest zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania ciała. Temperatura oraz wilgotność powietrza przyspieszają procesy rozkładu, dlatego też niezbędna jest chłodnia.

Oferujemy usługi pogrzebowe kompleksowo, dlatego też posiadamy własną chłodnię, która spełnia wszystkie wymagania nakładane na tego typu urządzenia przez sanepid i odpowiednie przepisy. Jesteśmy czynni 24 godziny na dobę, aby sprawnie przetransportować ciało i umieścić je w warunkach chłodniczych do czasu organizacji pogrzebu.

Oczekiwanie na pogrzeb

Zmarli, którzy oczekują na pochówek, umieszczani są w odpowiednich warunkach chłodniczych. Ciało może tam przebywać tyle czasu, ile potrzeba do realizacji wszystkich procedur. Standardowo pogrzeb odbywa się w ciągu kilku dni od daty śmierci. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy uroczystość musi odbyć się z opóźnieniem, z uwagi choćby na oczekiwanie na rodzinę mieszkającą poza granicami kraju.

Oczekiwanie na pogrzeb wiąże się także z sytuacją, kiedy rodzina chce zorganizować indywidualne, prywatne pożegnanie ze zmarłym. Dysponujemy odpowiednio wyposażoną kaplicą przedpogrzebową, gdzie możliwe jest zorganizowanie rodzinnego czuwania przy zmarłym. W zależności od wyznania pracownicy mogą przygotować odpowiedni wystrój lub oprawę uroczystości.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.