ubrania

Na śmierć bliskiej osoby bardzo trudno się przygotować. W sytuacji, kiedy spotkamy się z koniecznością organizacji pogrzebu, potrzebujemy wsparcia i przeprowadzenia przez wszystkie formalności związane z pochówkiem. Jednym z elementów przygotowań jest odzież żałobna.

Nie zawsze dysponujemy odpowiednimi ubraniami, a trudna sytuacja, jaka nas spotkała, nie pozwala na racjonalne myślenie. Dlatego też, odpowiadając na potrzeby Klientów, posiadamy w swojej ofercie odzież odpowiednia do noszenia w okresie żałoby.

Odzież dla zmarłych

Niektóre osoby mają przygotowany strój, w jakim mają zostać pochowane. W większości przypadków jednak, a szczególnie gdy śmierć następuje nagle, musimy zadbać również o odpowiedni strój osoby zmarłej. Garderoba dla zmarłych charakteryzuje się nie tylko odpowiednią kolorystyką, ale także fasonem pasującym do konkretnej osoby.

Oferujemy odzież dla zmarłych, która pozwoli na ubranie zwłok w odpowiedni strój. Rodzina może wybrać ubrania, które będą dopasowane nie tylko pod względem rozmiaru, ale również modelu. Przygotowując ciało do pochówku, nasi pracownicy ubiorą zmarłego we wszystkie elementy garderoby, które wybrali najbliżsi.

Buty dla zmarłego

Dysponujemy również szeroką ofertą obuwia. Wybrany wcześniej garnitur czy garsonka wymaga dopełnienia w postaci dopasowanych butów. Rodzina może przynieść obuwie należące do osoby zmarłej bądź wybrać odpowiedni model z posiadanej przez nas oferty. Wszystko zależne jest od możliwości i indywidualnych preferencji bliskich.

Buty dla zmarłego muszą być dopasowane przede wszystkim do rozmiaru stopy, ale także do stroju, w jakim będzie pochowany. Najczęściej, podobnie jak ubrania dla zmarłych, wybierane są modele w kolorze czarnym, który w naszej kulturze symbolizuje dostojność i żałobę.